СВІТОВА ПРЕМ'ЄРА НОВОГО TOYOTA LAND CRUISER

Новини
Дата публікації: 11 червня 2021 р.
lc300

ТРАДИЦІЇ МИНУЛОГО, ТЕХНОЛОГІЇ МАЙБУТНЬОГО:TOYOTA ПРЕДСТАВИЛА НОВИЙ LAND CRUISER (300 серія)

Статус Toyota Land Cruiser як автомобільної легенди не викликає сумніву. Це 70 років високих досягнень і понад 10 мільйонів проданих автомобілів у 170 країнах світу* та інноваційних технологій задля досягнення оптимальних характеристик як на дорозі, так і в умовах бездоріжжя. Вчора в Дубаї Toyota влаштувала світову онлайн-прем’єру абсолютно нового Land Cruiser**. Land Cruiser 300-ї серії — це нова генерація флагманського позашляховика Land Cruiser, що зазнав повного оновлення з часів випуску 200-ї серії у 2007 році й посідатиме місце нового флагмана у лінійці позашляховиків Toyota. Прем’єра Land Cruiser демонструє високі показники якості, довговічності та надійності (QDR), притаманні автомобілям Toyota, а також поліпшені позашляхові характеристики та ходові якості Land Cruiser, гарантуючи водіям комфорт на будь-якій дорозі. Особливу увагу в рамках прем’єри приділено абсолютно новим двигунам, трансмісії та платформі, що гарантують якісно нові характеристики автомобіля як на дорозі, так і в умовах бездоріжжя.

Інновації та вдосконалення — у тому числі й технології, що використовуються вперше, — жодним чином не применшують, а лише покращують характеристики та продуктивність Land Cruiser, яким довіряють і які покликані забезпечити безпеку та надійність на дорозі та в умовах бездоріжжя. Також у фокусі — платформа TNGA (Toyota New Global Architecture), яку Toyota вперше використала для рамного кузова. Платформа GA-F дозволяє зберегти виняткові позашляхові характеристики та водночас додає нові переваги, такі як підвищена жорсткість і міцність кузова, кращий динамічний баланс та поліпшені ходові якості. Вона створює основу для впровадження нових технологій, дозволяє зменшити вагу автомобіля, знизити його центр ваги, поліпшити характеристики безпеки та створити новий дизайн екстер’єру та салону. Саму раму було перероблено, щоб зменшити її вагу та підвищити міцність. Також автомобіль отримав нові системи підвіски, а випробування його межових можливостей здійснили професійні водії та пілоти, які брали участь у ралі «Дакар». Метою конструкторів було створити потужний позашляховик, яким легко керувати як на дорозі, так і в умовах бездоріжжя.

Особливу увагу було приділено налаштуванням підвіски для досягнення оптимальної артикуляції коліс, а також збереженню зчеплення коліс із дорогою на нерівній місцевості та поліпшенню стійкості на дорозі внаслідок впровадження першої у світі електронної кінетичної динамічної системи підвіски (E-KDSS). На окрему увагу також заслуговує система кругового огляду Multi-Terrain Monitor, що дає водієві можливість у режимі реального часу стежити за дорожнім покриттям під автомобілем та довкола нього, а також бачити положення коліс. Система Multi-Terrain Select автоматично оцінює якість дорожнього покриття та обирає оптимальний режим водіння.

В рамках прем’єри продемонстровано новий дизайн, що доповнює інженерні вдосконалення, відображає статус та історію моделі й водночас є втіленням нової концепції «функціональної краси». Потужні чисті лінії Land Cruiser демонструють силу позашляховика у поєднанні з вишуканістю і зрілістю. Салон апелює до всіх органів чуттів. Адже це простір, де водій і пасажири можуть почуватися комфортно і безпечно, незалежно від того, наскільки складні зовнішні умови.

Прем’єра привертає увагу й до характеристик безпеки: від міцності конструкції автомобіля і систем для безпечного кермування у складних умовах до додаткових і модернізованих систем активної безпеки та допомоги водію, які забезпечує нове покоління комплексу систем безпеки Toyota Safety Sense***. За повідомленням виробника, автомобіль Land Cruiser також оснащено новою системою автоматичного гальмування при паркуванні Parking Support Brake. Ця система розпізнає перешкоди попереду й позаду автомобіля під час повільного руху парковкою, а також попереджає про наближення автомобілів і пішоходів під час руху заднім ходом.

За повідомленням виробника, новий Toyota Land Cruiser надійде в продаж влітку 2021 року.

 

Спадщина Land Cruiser

 Land Cruiser — це сім славетних десятиріч виробництва надійних та безпечних автомобілів. Ця історія починається у 1951 році з випуску моделі Toyota BJ, яка продемонструвала здатність долати надскладні умови, ставши першим автомобілем, що піднявся до КПП №6 на горі Фудзіяма. Завдяки такій потужності Toyota BJ почали використовувати як поліцейський патрульний автомобіль по всій Японії.

Так зароджувалася традиція високої надійності та безпечності Land Cruiser — традиція, яку можна вважати основоположною для нинішнього статусу Toyota як компанії, що створює мобільність майбутнього. Репутація компанії базується на стабільно високих показниках надійності, витривалості й позашляхових характеристиках.

Саме завдяки цим якостям Land Cruiser зарекомендував себе як незамінний помічник для мешканців віддалених регіонів, а також як автомобіль, на котрий можна покластися під час надання гуманітарної допомоги та ліквідації наслідків стихійного лиха.

Історія Land Cruiser

Модель

Період продажу

Характеристики

BJ

серпень 1951 р. – січень 1965 р.

Ця оригінальна модель створювалася для Національного поліцейського резерву Японії, проте ним не використовувалася, а була прийнята у якості патрульного автомобіля Національного поліційного агентства Японії. Це перший автомобіль, якому вдалося піднятися до КПП №6 на горі Фудзіяма. У 1954 році назву було змінено на Land Cruiser.

20 серія

листопад 1955 р. – грудень 1959 р.

Модель другого покоління, екстер’єр якої змінили, щоб підлаштувати під потреби цивільного населення. Початок експорту автомобілів Land Cruiser, що утверджували високу якість та витривалість продукції Toyota за межами Японії.

40 серія

серпень 1960 р. – жовтень 1986 р.

Модель третього покоління, яка здобула визнання та популярність у всьому світі завдяки надійності, витривалості та всепрохідності Land Cruiser. Ця модель була в продажу протягом 24 років, а деякі екземпляри й досі на ходу.

50 серія

серпень 1967 р. – липень 1981 р.

Повноцінний позашляховик з абсолютно новим дизайном. Цей попередник сучасної 300-ї серії вирізнявся більш просторим салоном та підвищеною комфортабельністю і водночас не втратив характеру Land Cruiser.

60 серія

серпень 1980 р. – січень 1990 р.

Позашляховик, наступник 50-ї серії. Стійкість автомобіля зросла за рахунок збільшення колії, а салон став більш комфортабельним.

70 серія

листопад 1984 р. – дотепер

Модель підвищеної міцності (модифікація heavy-duty), яка продовжує еволюціонувати й нині, наступниця 40-ї серії. У 1985 році з’явилася модифікація «легкого типу» (light-duty), а згодом, у 1990 році, — Prado.

80 серія

жовтень 1989 р. – січень 1998 р.

Позашляховик, що вивів позашляхові характеристики Land Cruiser на небачений до того часу рівень. Розкішний автомобіль за оснащенням і ходовими характеристиками.

90 серія

травень 1996 р. – жовтень 2002 р.

Перший Land Cruiser із незалежною підвіскою передніх коліс. Це був автомобіль модифікації light-duty з кузовом, що дозволив поліпшити ходові якості та підвищити комфорт їзди, водночас зберігаючи високі позашляхові характеристики (друге покоління автомобілів Prado).

100 серія

січень 1998 р. – серпень 2007 р.

Наступник 80-ї серії, перший позашляховик із незалежною підвіскою передніх коліс. Розкішний повноприводний автомобіль з поліпшеними позашляховими характеристиками, високими ходовими якостями та рівнем комфорту у салоні.

120 серія

жовтень 2002 р. – серпень 2009 р.

Автомобіль модифікації light-duty з новою високоміцною рамою — це перший Land Cruiser з окремою рамою — і поліпшеними позашляховими характеристиками. З’явилися електронні системи контролю, а також були вдосконалені ходові якості та комфортабельність салону (третє покоління Prado).

150 серія

вересень 2009 р. – дотепер

Автомобіль модифікації light-duty з кузовом підвищеної міцності та набором передових технологій для поліпшення позашляхових характеристик (четверте покоління Prado).

200 серія

вересень 2007 р. – весна 2021 р.

Наступник 100-ї серії, універсал з окремою рамою. Платформу було перероблено, щоб підвищити міцність і витривалість кузова, а також зробити автомобіль більш безпечним і комфортабельним.

!
До порівняння можна додати лише 3 автомобіля